Dnia 22 kwietnia uczniowie klas 1–3 uczestniczyli w wyjątkowym spotkaniu autorskim z pisarką pochodzącą z naszego miasta, Panią Agnieszką Rytel-Kuc. Była to doskonała okazja, aby poznać twórczość lokalnej autorki oraz posłuchać o jej pracy.
Podczas wizyty gość zaprezentował książkę pt. „Co słychać u Rysia?”, opowiadając o jej powstaniu oraz bohaterach. Następnie Pani Agnieszka przeczytała dwa rozdziały, które zaciekawiły młodych słuchaczy i wywołały wiele uśmiechów.
Na zakończenie spotkania uczniowie zadawali pytania, na które autorka chętnie odpowiadała. Było to bardzo ciekawe i inspirujące wydarzenie, które na długo pozostanie w pamięci dzieci.